niedziela, 15 czerwca 2014

Dzień Dziecka ;)

           Wiem, że trochę późno, bo Dzień Dziecka był już 2 tygodnie temu, ale i tak się pochwalę :) Otóż ten dzień, jakże słoneczny i gorący, spędziliśmy nie gdzie indziej jak w znowu w zoo :D A oto wejście do ogromnego parku Chester ZOO!

         Wiem, że ostatnio dużo było u mnie zwiedzania zoo, ale nic na
to nie poradzę, że ciężko się oprzeć takiej okazji! Wolny dzień, słoneczna, ciepła pogoda, aż grzech nie skorzystać :) A poza tym jak już zwiedzę wszystkie zoo w okolicy, to zacznę zwiedzać co innego, mam nadzieję! Poniżej kilka fotek z tej zacnej wycieczki :D
Słonie na pewno widział każdy, ten na zdjęciu jest akurat 'baby elephant'.
Natomiast chwilę później dotarliśmy do miejsca
          Krótkie wyjaśnienie - było to miejsce, coś podobnego do szklarni, w której było mnóstwo roślin no i co najważniejsze motyli! I nie, nie były one pozamykane w klatkach, akwariach i innych. Latały sobie swobodnie po całym pomieszczeniu, coś niesamowitego!


         
          Dalej - świat nietoperzy! Niestety zdjęcia tylko z zewnątrz, ponieważ w środku po pierwsze było ciemno i żadne zdjęcia bez lampy nie miały racji bytu, a po drugie - nie można było używać lampy :)

Byłam baaardzo podekscytowana, gdy przekraczaliśmy próg tego budynku, ale tak się bałam, że szybko przemierzaliśmy ciemne ścieżki, ponieważ oświetlenie było tak skonstruowane, że cały czas miałam wrażenie, że coś mi lata zaraz koło głowy. Podejrzewam, że w rzeczywistości nietoperze latały pod sufitem, ale tego się raczej już nie dowiem. W każdym razie warte przeżycia :)

         Było też akwarium, tzn kilka mniejszych i większych akwariów, bo jak wiadomo niektóre rybki się 'nie lubią' i trzeba je trzymać oddzielnie. A największą moją euforię wywołała ta oto rybka
Powód? To ta sama ryba, która pojawiła się na moich cudownych puzzlach :D

Było też kilka innych uroczych stworzeń
Misiek nie bardzo był chętny do pozowania, mimo, że ludzi obserwujących go było mnóstwo...


I kolejne dzieciątko, 'baby rhino' :)

            Duża atrakcją tego zoo jest to, że na wysokości kilku metrów nad powierzchnią terenu zamontowana jest kolejka, która pozwala na zobaczenie zwierzaków z góry. Jest to opcja dla leniwych bądź możliwość w miarę szybkiego przemieszczenia się z jednej części zoo na drugą, bez zbytniego wysiłku :)

Oczywiście nie jak widać, jedno zdjęcie jest robione z wnętrza kolejki. Oczywiście nie z lenistwa a w celu zebrania sił na dalsze zwiedzanie :P

Jak Wam się podoba? :) 
Które zoo następne? :)

Buziaki,
Ania :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz